Projekcje w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Klaps organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19. Dyskusje po filmie prowadzi Dominik Nykiel. Pojedyncza wejściówka - 10 zł, karnet - 25 zł.
REKLAMA
Materiały organizatora
1 z 4
5 czerwca - Mali mężczyźni
Rzecz dzieje się na Brooklynie: Jake i Tony mają po 13 lat. Poznają się, gdy rodzina Jake'a przenosi się do domu zmarłego niedawno dziadka, w którym matka Tony'ego od lat prowadzi swój sklep. Chłopcy szybko zaprzyjaźniają się ze sobą, ale ich znajomość staje pod znakiem zapytania, gdy pomiędzy ich rodzinami zachodzi poważny konflikt, którego podłożem są finanse.
Materiały organizatora
2 z 4
12 czerwca - Serce z kamienia
Film jest osobistą historią opartą na doświadczeniach reżysera, dorastającego w bliskim kontakcie z - budząca zachwyt i grozę - naturą. To opowieść przenosząca w intymny świat dwóch nastolatków Thóra i Christiana, wchodzących w okres odkrywania swojej seksualności i pierwszych inicjacji. Obraz przedstawiający w najbardziej prawdziwy sposób młodość i to jak determinuje ona kolejne etapy życia.
Materiały organizatora
3 z 4
19 czerwca - Królowa Hiszpanii
Gwiazda filmowa (Penélope Cruz) wraca po latach do Europy, by zagrać w wielkiej produkcji "Królowa Hiszpanii". Znane nazwiska, najlepsi fachowcy, bajeczne plany zdjęciowe i setki statystów - na pierwszy rzut oka wszystko wygląda idealnie. Do momentu, gdy statyści zaczynają wymykać się spod kontroli, fachowcy romansować, reżyser zamiast krzyczeć "akcja!" zasypia, a mający zastąpić go członek ekipy filmowej, zostaje aresztowany. Reszta filmowców - zbieranina barwnych i przezabawnych osobowości - rusza mu na ratunek i obmyśla genialny plan ucieczki.
Materiały organizatora
4 z 4
26 czerwca - Sanatorium pod klepsydrą
Józef (Jan Nowicki) odwiedza sanatorium doktora Gotarda (Gustaw Holoubek), w którym leczył się jego zmarły ojciec. W tym niezwykłym miejscu przenosi się w przeszłość, którą bezskutecznie próbuje przywrócić w realnym życiu. W surrealistycznej rzeczywistości jego ojciec żyje, a on ponownie jest małym chłopcem. Widzi żydowskie miasteczko, swój rodzinny dom, księżniczkę Biankę (Bożena Adamek), która odrzuciła jego miłość, odchodząc z przyjacielem Rudolfem. Film oparty na prozie Brunona Schulza, jest poetycką refleksją dotyczącą przemijania i sensu życia.
Wszystkie komentarze