Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ciekawe czy będzie jakiś sensowny odzew ze strony 'ratusza" ...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  "... Nie ma tu wiele miejsca dla rozwijania wyobraźni... " Propozycji oryginalnych placówek tego typu - powstało co najmniej kilka. W tym np. z urządzeniami ilustrującymi fizykę w ruchu drogowym (takiego projektu nie ma jeszcze w Polsce) czy astronautyką i astronomią. Można wiele - trzeba tylko wykazać się właśnie... wyobraźnią. Ale z tą, tak jak napisałem wcześniej - jest spory kłopot... zwłaszcza u decyzyjnych urzędników. W Koszalinie - w ramach budżetu obywatelskiego - powstaje obserwatorium astronomiczne z teleskopem Eq-8, 16", GSO RC. To tylko jeden malutki przykład, ale jest ich więcej. (A jeśli chodzi o projekt inwestycji na Białej - to proszę przyglądnąć się bliżej szkicowi, który wykonała wybrana firma projektowa: tzw. część "edukacyjna" jest skopiowanym schematem... Ogrodu Doświadczeń Lema z Krakowa... ;-( Bez komentarza).
  @shepard102 "urządzeniami ilustrującymi fizykę"? Ależ Broń Boże! Jeszcze dzieci poznają zasadę zachowania energii albo trzecie prawo Newtona i cała polityka obecnego "rządu" oparta na kłamstwach typu "samolot spadł z czterech metrów to nie mógł się rozbić - musiały być trzy wybuchy" - pójdzie się...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  RZ jak zwykle sto lat za murzynami.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Najgorszy plac zabaw na nowym osiedlu: mój typ: Osiedle GEODECI w Kielanówce. Dramat. Parę drewnianych palików związnych liną.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0