Biegali po ulicach Rzeszowa w strojach S.W.A.T. Ubrani w kamizelki, z bronią. Przyjechała policja. - Tłumaczę, że film kręcimy o oddziałach specjalnych. Policjanci skomentowali, że "dobrze to wygląda" - mówi Łukasz Róg. Bez scenariusza i szkoły filmowej nakręcił swój pierwszy film krótkometrażowy "No Stars Anymore", który zdobył nagrodę w Paryżu i nagrody oraz wyróżnienia na festiwalach na całym świecie.

- Jakby się okazało, że jutro polecę na Księżyc, to będę się mniej ekscytował niż premierą mojego filmu - mówi Łukasz Róg z Rzeszowa. Jest biznesmenem, prowadzi m.in. szkołę językową i kocha amerykańskie kino. Dwa lata temu postanowił, że nakręci film science-fiction w amerykańskim stylu. Nigdy wcześniej tego nie robił. Nie ukończył szkoły reżyserii. Ma za to całe pokłady pasji i ogromną determinację. Zaraził nimi rzeszowską aktorkę Magdalenę Kozikowską-Pieńko. - Na samym początku zastanawiałam się, jak to będzie, bo nie dostałam scenariusza. Łukasz mi opowiadał o swoich marzeniach, pokazywał, co już zdążył nakręcić. Jaki jest tego klimat. Już na pierwszym spotkaniu podjęłam decyzję, że chcę w to wejść. Chociaż byłam w całości poświęcona moim bliźniakom, myślałam: czemu on mi tego nie proponuje? - wspomina aktorka.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Super, Almodovar też tak zaczynał, robił filmy z grupą znajomych.
  @pan_tadeusz_
  Podobnie Peter Jackson.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Gratulacje! Pasja ti najważniejszy składnik sukcesu. Trzymam kciuki za kolejne produkcje!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Gratulacje. Wreszcie coś pozytywnego wtym zalewie złych wiadomości. Dlaczego o tym nie mówią i nne media?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Pasja i otwarty umysł !!! BRAWO i GRATULACJE
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Filmy bez scenariusza to w ogóle coś, czym Polska może podbić świat
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Brawo!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Go for it, man!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0