10 lat od wprowadzenia refundacji znieczuleń do porodów, ta procedura w końcu będzie dostępna dla pacjentek Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie. - Jako ginekolog położnik nie wyobrażam sobie, że szpital, którym zarządzam nie oferuje kobietom takiego znieczulenia - mówi Wojciech Zawalski, p.o. dyrektora tej placówki.

Wojciech Zawalski objął obowiązki dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie 13 listopada, po tym jak poprzedni dyrektor, Janusz Ławiński, podał się do dymisji. We wtorek po raz pierwszy wystąpił publicznie na spotkaniu z dziennikarzami i ogłosił swoją pierwszą decyzję.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Pierwsza decyzja nowego szefa

Dotyczy ona wprowadzenia znieczuleń do porodów. To procedura od 2015 roku refundowana przez NFZ, ale głównie z powodu problemów z dostępnością anestezjologów, bardzo rzadko oferowana na porodówkach w Polsce. W Rzeszowie można z niej skorzystać w prywatnym szpitalu Pro-Familia, który świadczy usługi w ramach umowy z NFZ.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Bo na Podkarpaciu tak się dzieje, że tutejsi duchowni po studiach teologicznych i filozoficznych (w miejscowych seminariach i na KUL) nauczają lud podkarpacki, że Pan Bóg dosłownie powiedział do Ewy w Raju, już po tym jak dała się skusić i skusiła Adama: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą». A niektórzy nawet sądzą, że powiedział to po polsku i dlatego żadnego znieczulenia przy porodzie być nie może, bo to się sprzeciwia woli Pana Boga. O konwencji antyprzemocowej już nie trzeba wspominać w tym kontekście
    @R1212
    no to po co Ewa wołała: A dam! ;)
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Od 2015 roku znieczulenia dostępne i refundowane... a na podkarpaciu...zaczynają szkolić lekarzy w 2024, aby zacząć od 2025. "Lepiej późno, niż wcale". "Średniowiecze" jeszcze trwa niestety w wielu dziedzinach...
    już oceniałe(a)ś
    1
    0