Podczas tego niezwykłego święta kultury oprócz zwiedzania wystaw stałych i czasowych w programie Nocy Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli nie zabraknie koncertów, warsztatów dla dorosłych i dzieci. Przewidziano również czas na zwiedzanie z kuratorem wystawy plenerowej z okazji 70. rocznicy nadania praw miejskich Stalowej Woli oraz wycieczkę po Rozwadowie.
PROGRAM
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1
godz. 19.00 - 1.00 - WYSTAWY
Galeria przez Dotyk (dziedziniec Muzeum) - plenerowa wystawa rzeźb
Teodor Axentowicz. Ormianin polski w Paryżu, Krakowie, Zakopanem...
Axentomania - wystawa prac uczniów klas drugich PSP nr 9 w Stalowej Woli
KONCERTY na dziedzińcu Muzeum, godz. 20.00 - 23.00
godz. 20.00 - Kamil Radzimowski - duduk ormiański
godz. 21.30 - KASIA GRONIEC - ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej
KREATYWNE WARSZTATY DLA RODZIN, godz. 19.00 - 23.00
Oto moja rodzina
Teodor Axentowicz malował portrety, na których m.in. przedstawiał swoich najbliższych. Warsztaty dadzą możliwość stworzenia portretu członków swojej rodziny, w dowolnej technice: malarskiej bądź rysunkowej, (przy stanowiskach ze sztalugami). Uczestnicy będą mogli wcielić się nie tylko w rolę artysty ale i modela dzięki różnorodnym rekwizytom.
Zawód: kopista
Uczestnicy za sprawą pojawiającego się czarodziejskiego obrazu z rzutnika poznają tajniki warsztatu współczesnego kopisty i wspólnie stworzą kopię portretu namalowanego przez Teodora Axentowicza. Praca, polegająca na przeniesieniu obrazu z rzutnika na karton lub tkaninę będzie nowym artystycznym doświadczeniem, ale i dobrą zabawą, podczas której uczestnicy stworzą wielkoformatowe dzieło.
DODATKOWO
godz. 10.00 - 16.00 - WYSTAWA w Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli / Dom Katechetyczny, ul. Popiełuszki 4 /10.00 - 16.00/
godz. 16.00 - WYCIECZKA PO STALOWEJ WOLI. Śladami historii nadania praw miejskich; zbiórka przy bloku na ul. Wolności 15 (obok banku PKO. BP). Prowadzenie: Anna Garbacz
godz. 16.00 - WYCIECZKA PO ROZWADOWIE. Na tropach ciekawostek z dziejów wiekowego miasteczka; zbiórka przed Muzeum Regionalnym, ul. Sandomierska 1. Prowadzenie: Marek Wiatrowicz
Zwiedzanie wystawy plenerowej z okazji 70. rocznicy nadania praw miejskich - Stalowowolanie - kim jesteśmy z kuratorem, Plac przed Biblioteką Międzyuczelnianą, ul. Popiełuszki 10, godz. 17.00-18.00
Informacje tel: 15 842 00 42
GALERIA WARSZTAT , ul. Hutnicza 17
WYSTAWY 19.00 - 1.00
COP dla przyszłości - Ludzie ? przemysł ? architektura
Świat stawonogów
KREATYWNE WARSZTATY DLA RODZIN godz.19.00 - 23.00
W świecie stawonogów
Małe, duże, o różnej budowie i kształcie zwierzęta niespotykane na co dzień staną się inspiracją do twórczych działań. Wspólnie, rodzinnie stworzymy świat stawonogów, wyklejając i zaginając papier w technice origami.
Ewolucja - rewolucja
Punktem wyjścia powstałej pracy będzie słowo ewolucja, natomiast podczas warsztatów dokonamy rewolucji, w technice rysunkowej. Praca będzie polegała na stworzeniu nieistniejącego stawonoga, którego kształt podczas całej naszej pracy będzie ewoluował, przechodząc z rąk do rąk kolejnych uczestników. Warsztat ma na celu nie tylko zwrócić uwagę na temat ewolucji, ale przede wszystkim pobudzić wyobraźnię, odciąć od schematycznego myślenia, zapewnić dobrą zabawę.
Modernistyczne miasto - ,,dobre miasto"
Czym jest miasto? Jak powstaje? Na czym polega praca urbanisty? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatów twórczych. Poznamy zasady powstawania modernistycznego miasta po to by w kolejnej części spotkania zbudować własne.
Wszystkie komentarze