Na filmiku udostępnionym przez nadleśnictwo Baligród oglądamy niedźwiedzia, który wykonuje zabawne ruchy. Ale przy okazji można zobaczyć zwierzę w całej okazałości.

Dzięki leśnikom z Baligrodu przyzwyczailiśmy się do oglądania niedźwiedzi. Razem z Kazimierzem Nóżką śledziliśmy losy niedźwiedzicy i jej dwójki młodych. Emocjonowaliśmy się filmami, na których niedźwiadki się bawiły, chowały lub wędrowały za matką. Na jednym z filmików leśnika zobaczyliśmy, jak tropem niedźwiadków wędrują wilki i Kazimierz Nóżka je odstrasza.Dzięki zdjęciom z fotopułapek obserwowaliśmy niedźwiedzie żerujące w nocy, kąpiące się latem w kałuży. Najnowszy film z fotopułapki Damiana Stemulaka pokazuje dorosłego, potężnego niedźwiedzia, który prawdopodobnie niedawno obudził się z zimowego letargu i wykonuje coś, co można by porównać do tańca lub gimnastyki. Zwierzę staje na dwóch łapach, obraca się, opada na cztery łapy, wącha lub nasłuchuje. Film w ciągu jednego dnia zyskał ponad 2 tysiące odsłon.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zeby tylko ktorys z bandytow mysliwych nie pokusil sie zapolowac.
  @hardy

  Oni teraz chleją wódę, potem pójdą napie...ć się po mordach, potem ewentualnie ustrzelą stodołę.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Sądząc po proporcjach głowy i korpusu to chyba jednak nie oglądamy "potężnego" samca, lecz raczej spragnionego zabawy smarkacza. Ale ja jestem amator, upierać się nie będę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Oooo, jaki przepiękny dzik, aż prosi się żeby ustrzelić
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  za dugi był film... niy łumiołżech dotrwoć do the end'u
  już oceniałe(a)ś
  1
  1