Kobiety Karpat to stowarzyszenie założone przez byłą posłankę PiS Krystynę Wróblewską. Jest mocno wspierane przez polityków prawicy, ale może też liczyć na dotacje z publicznych pieniędzy. Rok temu z Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymało blisko 300 tys. zł. Pieniądze zostały wydane na działania dla rodzin, ale przy okazji politycy mogli pochwalić politykę rządu. Bliska współpracownica Marka Kuchcińskiego odpiera zarzuty.

Stowarzyszenie byłej posłanki PiS Krystyny Wróblewskiej dostanie z puli Narodowego Instytutu Wolności  348 tys. zł na projekt opisany jako "Kobiety Sukcesu w Karpatach". Wcześniej obdarował je minister Czarnek –  przyznając im 280 tysięcy na zorganizowanie wigilijnego spotkania - pisze "Newsweek".

- Przecież głównym działaniem tego stowarzyszenia jest robienie sobie zdjęć z politykami. To bardziej Stowarzyszenie Żon Karpat. Przedstawiają siebie jako kobiety biznesu, ale to głównie nauczycielki i asystentki posłów – ocenia w rozmowie z "Newsweekiem" jeden z podkarpackich polityków.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Tak dosadnie i bez ściemy Worami wpi??.. nasze pieniądze .Teraz potańcują za nasze pieniądze ,naprodukuje chamskich bilbordów ,wyleją do szamba kupę kasy ,,no i co? No i nic , A braki w podstawowych świadczeniach ogromne ,szpitale gdyby nie WOŚP ,kaszana itp itd , Winie za to tez WYBORCÓW ,bo popierając to stado daja świadectwo ,ze sa tacy sami
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Pani Wróblewska skompromitowała się wspólnymi lotami samolotem ze swoim kolegą z Przemyśla. W Rzeszowie nie została wybrana na posła bo ludzie mają jej dość. utworzono nowe stanowisko specjalnie dla niej, żeby spadła na cztery łapy bez uposażenia posła. Chce jak widać pracować, tyrać do końca życia, a przecież walczyła dzielnie o zmniejszenie wieku emerytalnego dla kobiet. Heroizm czy kasa? Z bogiem honorem ojczyzną i pisem na ustach
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Kobiety Karpat znaczy góralki. Ich hasło przewodnie"Jak chłop baby nie bije,to jej wątroba gnije"
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Mam nadzieję, że są to ostatnie podrygi ciemnogrodu na podkarpaciu pod kuratelą takich wzorców moralnych jak Kuchciński, Warchoł, Poręba czy inny Sobolewski.
  Obrzydliwość tych pisobolszewików nie przeszkadza kościołowi i w związku z tym razem pójdą na dno i całkowity niebyt.
  Kato-pisobolszewickie szambo jeszcze bulgocze - jeszcze.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Kuchta zorganizuje im loty za darmo do W-wy. To człowiek, który nadaje się do galerii pis-owskich nieudaczników i *********
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jak wynika z art. - pis hojnie wspiera postępowe ?, nowoczesne?, proeuropejskie? młode i starsze "kobiety Karpat". Nawet na wycieczkę pojadą, nawet spływać się wybierają ! Nie tam jakieś warchołki ... Zwykłe utrwalanie pis-u. Zwykłe szastanie naszymi pieniędzmi.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Przeciwwagę stanowi ... chyba dosłownie. Co za beszczelna baba. Za moje podatki udziela mi rad jak mam spędzać czas wony itp. No i już widzę tę zachwycona młodzież jak im jakiś leśny dziadek bajdurzy o zwyczajach bozonarodzeniowych. W necie znajdą więcej, ja będą chcieli
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pijawy z Karpat.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0