Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed sfałszowanym dokumentem marszałka województwa podkarpackiego. Pismo zawiera informację m.in. o wprowadzeniu czasowego zakazu przebywania w strefie przygranicznej z Ukrainy. - Wpisuje się to w kłamstwa Rosji dotyczące rzekomego wciągania przez Polskę krajów NATO w wojnę z Rosją - tłumaczy Stanisław Żaryn.

"W kolejnym etapie zidentyfikowanej operacji dezinformacyjnej przeciwko Polsce, rosyjskie służby specjalne posługują się fałszywym pismem marszałka województwa podkarpackiego, które informuje o rzekomym ograniczeniu dostępu do granicy PL-UA" - poinformował Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.

Akcja dezinformacyjna przeciwko Polsce. Rosjanie fałszują pismo marszałka podkarpackiego

Dokument zawiera informację m.in. o wprowadzeniu czasowego zakazu przebywania w powiatach: jarosławskim, lubaczowskim i przemyskim - w strefie przygranicznej z Ukrainą w związku z ćwiczeniami wojskowymi NATO. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Kraj, w którym ruska propaganda jest wiarygodniejsza od rządu, ma poważny problem.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Oj tam oj tam, "sfabrykowali"!!! Pan generał Nosek wyraźnie w swoim wywiadzie powiedział, że po prostu uzgodnili z panem wojewodą:))
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Na szczęście większośc Polaków przestało wierzyć tego typu propagandzie.
  Może Ukraińcom można by taki kit wciskać - Polakom już nie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0