Specjalistów najwyższej klasy, bo nasza produkcja wymaga jakości i precyzji - mówią szefowie firm z branży lotniczej. Wysokimi kwalifikacjami muszą się wykazać nie tylko pracownicy z produkcji, lecz także konstruktorzy, planiści, specjaliści z działów wsparcia. Czy wykształcenie techniczne jest konieczne? Nie wszędzie.
- Kogo szukają firmy z branży lotniczej? Z zasady firmy poszukują specjalistów, studentów i absolwentów uczelni technicznych kształcących w wielu obszarach - nie tylko specjalizacji związanych z lotnictwem - mówi przedstawicielka Boeinga Paulina Leszczyńska-Sęk (lider programów wczesnej kariery w Europie kontynentalnej).
Oferty pracy kierowane są głównie dla absolwentów takich kierunków jak mechanika i budowa maszyn, materiałoznawstwo, elektryka i elektronika. Coraz większe zapotrzebowanie jest także dla specjalistów z branży IT, zajmujących się programowaniem i testowaniem oprogramowania. Poszukiwani się pracownicy specjalizujący się np. w rozwiązaniach chmurowych, cyberbezpieczeństwie czy zaawansowanej analizie danych. Ich wiedza i umiejętności są przydane w obecnie opracowywanych narzędziach i systemach stosowanych w przemyśle lotniczym.
Wszystkie komentarze
I znowu bedziemy jedna wielką montownią ....
Ale żeby ten rozwój był trwały potrzeba też stabilności politycznej (jednak pis out) i większego zaangażowania na rzecz innowacji i zmniejszenie śladu środowiskowego. Również przy produkcji, choć przede wszystkim rezygnacji ze spalania węglowodorów. Czekamy!