Psychiatra Romuald R. ma 60 zarzutów o przyjmowanie łapówek za lewe zaświadczenia. Prawdopodobnie z takich zaświadczeń korzystali także przedstawiciele służb mundurowych. Sprawę prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Romuald R. to lekarz psychiatra i neurolog. Pracował m.in. w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Od jakiegoś czasu służby podejrzewały, że lekarz wypisuje fałszywe zaświadczenia osobom, którym groziło więzienie. Istniało również podejrzenie, że lekarz mógł wydawać lewe zaświadczenia o stanie zdrowia funkcjonariuszom różnych służb, którzy ubiegali się uznanie ich choroby za chorobę związaną ze służbą. Dzięki temu mogliby otrzymać specjalny dodatek do emerytury. Za tworzenie fałszywej dokumentacji lekarz miał przyjmować łapówki.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Lekarz Romuald R. nie pracował w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Kilka lat temu pracował w Poradni Zdrowia Psychicznego ZOZ MSWiA w Rzeszowie.
    już oceniałe(a)ś
    3
    0