Bramki ABC, które znajdują się na lotniczym przejściu granicznym w Rzeszowie-Jasionce, to urządzenia, które w czasie wakacyjnego szczytu mogą skrócić kolejki do odprawy. Podróżny dokonuje odprawy samodzielnie.
Po roku od tragicznego wypadku w rzeszowskim żłobku "Puchatek" prokuratura umorzyła postępowanie. Nie dopatrzono się zaniedbań ze strony pracowników żłobka.
38-letnia Dorota G. wezwała pogotowie do syna, bo dziecko nie oddychało. Lekarz stwierdził zgon. Sekca zwłok wykazała, że chłopiec został uduszony.
Sprawą porodu, który zakończył się śmiercią dziecka w Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli, zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok, od tego zależy dalszy bieg sprawy.
Nie żyje dwóch mężczyzn podróżujących volkswagenem. Ich samochód zjechał z drogi, wywrócił się, a mężczyźni wypadli z niego.
Dla pomnika z dzieckiem nabitym na tryzub oraz dziecięcymi głowami nadzianymi na sztachety przez kilka lat nie można było znaleźć miejsca. - Bo przypomina niewygodną prawdę - mówili Kresowianie podczas niedzielnego odsłonięcia.
Pomnik, którego autorem jest Andrzej Pityński, to dar Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Ze względu na kontrowersyjną formę nie chciało go wiele miast. Stanął w Domostawie w gminie Jarocin w pobliżu trasy S-19.
Upały wyganiają nas z domów nad wodę: nad rzekę, zalew, jezioro. Ale nie wszędzie można się bezpiecznie kąpać. Sprawdź, gdzie na Podkarpaciu nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy, a czystość wody bada Sanepid.
Strażacy opanowali pożar magazynu przy markecie budowlanym Merkury Market w Krośnie. Kolejnym etapem będzie wydobycie zawartości magazynu.
Tunel pod wzgórzem Grochowiczna będzie pierwszym takim przedsięwzięciem drogowym na Podkarpaciu. Powstanie na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica. Wydrąży go maszyna TBM (tunnel boring machine), nazwana Karpatką,
Rzeka Lubatówka wygląda jak brązowy ściek z martwymi rybami. Dostała się do niej woda, którą gaszono pożar w markecie budowlanym Merkury Market. Ciecz spłynęła kanałami deszczowymi również do potoku Badoń.
Strażacy wciąż gaszą pożar marketu budowlanego Merkury Market. Strażacy wybudowali blisko dwukilometrowy wodociąg do rzeki Lubatówka. Urząd wojewody ostrzega, że wzrosło zanieczyszczenie powietrza i lepiej nie otwierać okien.
Tysięczną taką operację w rzeszowskim szpitalu przeprowadzono w środę (10 lipca). 50-letni pacjent ze zdiagnozowanym rakiem prostaty ma szansę wrócić do domu następnego dnia po operacji.
Od środowego (10 lipca) przedpołudnia strażacy walczą z pożarem, który wybuchł w magazynie sklepu Merkury Market w Krośnie. Zapobiegli przedostaniu się ognia do części sklepowej.
Do tegorocznych egzaminów maturalnych na Podkarpaciu przystąpiło 14 716 absolwentów szkół ponadpodstawowych. Wśród nich było 4 obywateli Ukrainy. Świetnie wypadła matura w czterech rzeszowskich liceach, w których wszyscy zdali egzamin.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.