Poszkodowany ratownik został przewieziony do szpitala, gdzie jest diagnozowany.
Kolbuszową w województwie podkarpackim odwiedził niedawno Sławomir Mentzen. Jego banerów jest jeszcze niewiele w mieście. Ale z rozmów z mieszkańcami wynika, że kandydat Konfederacji ma tylu zwolenników, że więcej banerów mu nie trzeba.
Rzeszowska policja szuka świadków zdarzenia i kobiety, która we wtorek, 18 marca, przy rondzie Pobitno potrąciła 10-latka, jadącego rowerem.
Wojewoda Teresa Kubas- Hul powołała trzech nowych konsultantów w ochronie zdrowia.
W piątek przypada jorcajt, czyli rocznica śmierci cadyka Elimelecha. Tysiące chasydów z całego świata będą pielgrzymować do jego grobu w Leżajsku.
Jedni traktują rower jako wygodny i ekonomiczny środek transportu, inni jako sposób na rekreację albo utrzymanie dobrej kondycji. Czy w Rzeszowie są warunki do tego, by wygodnie i bezpiecznie jeździć na dwóch kółkach?
Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad informuje o pozytywnych wynikach próbnych badań obciążeniowych przeprowadzonych na wiaduktach drogowych w Mogielnicy i Lutoryżu. Wiadukty powstały nad odcinkiem ekspresówki S19 między Rzeszowem a Babicą.
Nie wiadomo, jak 17-letnia mieszkanka Opola Lubelskiego znalazła się w Stalowej Woli. Tam przez kilka godzin była przetrzymywana w jednym z domów i dwukrotnie zgwałcona.
Do próby gwałtu doszło w ubiegłym tygodniu. Matka dziewczynki powiadomiła policję. Podejrzany o gwałt mężczyzna został aresztowany.
Była młodą mężatką, kiedy ks. C przyszedł do niej po kolędzie. Powiedziała, że nie ma prawa wejść za próg za to, co jej zrobił. Odszedł w milczeniu. Poczuła ulgę.
Właściciele firm czekają na wypłatę zaległości od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To kilkadziesiąt milionów złotych. We wtorek przyjechali z wielu stron Polski do Rzeszowa na spotkanie z wiceprezesem NFOŚiGW.
W poniedziałek 17 marca podpisany został akt ustanawiający nowy rezerwat przyrody "Dziurkowiec". Rezerwat utworzony został w ramach inicjatywy "100 rezerwatów na 100-lecie Lasów Państwowych".
Pani Hanna w latach 80. zgłosiła ówczesnemu proboszczowi parafii w Mielcu, co ks. Stanisław C. zrobił jej młodszej córce, Marcie. Dopiero po drugiej interwencji katecheta został odsunięty od pracy z klasą dziewczynki. Ale z komunii, jak wszyscy, ona...
Województwa podkarpackie i lubelskie otrzymają 5 milionów złotych na imprezy sportowe i działalność klubów. To pieniądze z tzw. programu rekompensacyjnego.
W lipcu ub.r. pogotowie zostało wezwane do Chałupek Dębniańskich w powiecie leżajskim do 8-letniego chłopca. Dziecko nie oddychało, a karetkę wezwała jego matka. Jej zachowanie wzbudziło podejrzenia ratowników, sprawą zajęła się prokuratura.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.